Moon Embracing The Sun

6. června 2014 v 23:16 | Solvo |  dorama

Můj první překladatelský projekt

Nedávno jsem narazila na skvělou historickou doramu. Bohužel, má přeložených jen 5 dílů a naposledy ji někdo překládal v roce 2012. Nic jiného mi tedy nezbylo, než se na to vrhnout sama. Zatím jsem přeložila 6.díl, ale co nejrychleji budu přidávat další ;-). Má translator přezdívka je >>>REA<<<.

Moon Embracing The Sun

(seriál, 20 dílů)
(historie, romantika, drama, komedie, království)Heo Yeon Woo je velmi chytrá třináctiletá dívka, jejím osudem je být po poku budoucího krále. Začalo to, když se náhodou potkala s korunním princem v zahradě královského dvora. Prince okamžitě zaujme a shodou náhod se jeho učitelem literatury stane její starší bratr. Po nějakém čase opět náhoda přivede Yeon Woo do paláce, tentokrát se stává společnicí princezny. Není ale sama, princezně byly přiděleny společnice dvě a právě tato druhá dívka usiluje u trůn. Narozdíl od Yeon Woo má ale neuvěřitelnou výhodu, podporu Královny Matky a své silně vlivné rodiny.
Když přijde na volbu manželky korunního prince, vyhraje Heo Yeon Woo, s tím ale nesouhlasí Královna Matka a nechá ji zabít vrchní šamankou.

Naštěstí vrchní šamanka kdysi slíbila své přítelkyni, že se o Yeon Woo postará. Sice ji zachrání, ale vše má svou cenu. Všichni i včetně korunního prince, který ji nadevše miluje, si myslí, že je mrtvá. Ke všemu Yeon Woo stratila paměť. Vrchní Šamanka i s Heo Yeon Woo zmizí.
Korunní princ i jeho starší bratr po dívce truchlí. Oba se nedokaží smířit s její smrtí.

Po několika letech, kdy je korunní princ již Králem a má manželku, se Yeon Woo vrací zpět. Opět ji osud přivede do cesty Krále, ten ji pojmenuje Wol. Potkává i staršího bratra Krále, nynějšího Prince. Oba bratři tak cítí neskutečnou touhu být v přítomnosti Wol, protože jim připomíná dávnou lásku Heo Yeon Wo. Ani netuší, jak jsou blízko :-).

Díly můžete stáhnout níže:

5.díl jsem bohužel nenašla ke stažení, takže tu mám odkaz na video online s ang. titulky.

CZ titulky

1.-5.díl - sice tam najdete titulky i k 6.dílu, ale mně nefungovaly :-).

A teď už můj překlad, umístila jsem ho na Akihabaru >>>PŘEKLAD<<<


MÉ HODNOCENÍ

TRAILER:První setkání korunního prince s Yeon Woo.


Volba manželky korunního prince a budoucí Královny.


Vrchní šamanka


Starší bratr korunního prince v 17-ti letech


a tady o několik let později.


Korunní princ


o několik let později, kdy je již Králem.


Krále něco k Yeon Woo pořád přitahuje, i když tady v budoucnosti se jmenuje Wol.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máte raději...

doramu
anime

Komentáře

1 Patapio Patapio | 5. září 2014 v 22:30 | Reagovat

Ahoj REA :-) chcela by som ti strašne strašne moc poďakovať za preklad, asi rok som čakala či to niekto preloží a v ďaka tebe som sa dočkala. Inak krásny seriál a super titulky. ĎAKUJEM :-D

2 Solvo Solvo | E-mail | Web | 8. září 2014 v 18:06 | Reagovat

[1]: Není zač, jak píšu nahoře, ta dorama za překlad stála. Je úžasná ;-). Jsem taky ráda, že si byla s titulky spokojená, protože to byl můj první překlad. Sice jsem je několikrát kontrolovala než jsem je nahrála na akihabaru, ale určitě mi nějaká ta chyba proklouzla :-D.

3 GGG GGG | 28. června 2015 v 21:06 | Reagovat

Strašne dakujem za preklad :) ale nikde neviem nájsť titulky k 5 dielu (odkaz na akihabare na mediafire nefunguje) :(

4 Solvo Solvo | Web | 14. července 2015 v 23:13 | Reagovat

Ahoj GGG, já jsem si znovu zkusila titulky pátého dílu z akihabary a funguvalo mi to. Pokud budeš chtít, můžu ti je poslat, protože tyhle cizí zveřejnit nemůžu ;-).

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama