Září 2014

Cizí příbuzní

18. září 2014 v 11:57 | Solvo |  Japonsko

3. lekce

Cizí příbuzní (しんせき- šinseki)

U cizích příbuzných se použivá zdvořilostní výrazy.Nepřidáváme už výrazy vaše, tvá, jeho, její... to už vyjadřuje samotný výraz. Z předchozí věty také vyplývá, že se nerozlišuje přízvisko, takže většinou je na nás, abychom odhadli o čí "příbuzné" se jedná :-). Blíže to můžeme určit jedině jménem se spojením -san: Kore wa Ida san no okásan desu ka? - Je to Idy maminka?

Základní slovíčka (zdvořilostní výrazy)

Příklady ve větách


Pravidla pro výslovnost najdete ZDE ve střední části 1. lekce.Pretty man

9. září 2014 v 23:15 | Solvo |  dorama

Pretty Man - dopřeklad

(seriál, 16 dílů)
(romantika, komedie, podnikání)


Kim Bo Tong je mladá dívka, která žije jen pro jednoho muže. Pro Ma Te-ho, kterého jednou potkala v autobuse a následně zjistila, že je jejím spolužákem. Od té doby ho pronásleduje na každém kroku.
Ma Te je opravdu krásný muž, na kterého se lepí dívky jedna báseň. Po škole toho také využívá. Díky svému vzhledu se seznámí s bohatou prezidentkou úspěšného podniku, která si ho vydržuje penězi. Pak ale potká tajemnou Hong Yoo Ru, která mu řekne, že je jedním z dědiců velké top společnosti na trhu. Poradí mu, aby postupně svedl různé ženy a naučil se od nich různým dovednostem, které mu pomůžou k získání velkého bohatsví.
Mezitím i Kim Bo Tong potkává zajímavého muže, Davida, který je možná trochu podivín, ale Bo Tong se líbí. Když pak spolu pracují na zajímavém projektu je jasné, že se pomalu sbližují. Aniž by si to Ma Te uvědomoval, v koutku své mysli na Davida žárlí. Přizná si to někdy? Nebo ho předběhne David?

1.díl, 2.díl, 3.díl

Další díly naleznete také na ulož.toMÉ HODNOCENÍ:

TRAILER:


Kim Bo Tong :-D

Zamyšlený Ma Te...
Ma Te a Bo Tong na policejní stanici.

Hong Yoo Ra

Choi David


Bo Tong a Davidem ;-).